Zpět

Blog

21. 5. 2023

Zvažte, zda je vysoká škola pro Vás

Vysokoškolské studium nedává v dnešní době smysl. V IT i v jiných oborech.

12. 5. 2023

Aplikace pro ochranu soukromí

Tento článek se zabývá aplikacemi pro ochranu soukromí, které pomáhají uživatelům chránit jejich osobní údaje a aktivity na internetu před nežádoucím sledováním ze strany třetích stran. Lidé by měli chránit své soukromí zejména kvůli bezpečnosti svých osobních údajů a aktivit a ochraně své soukromé sféry a svobody projevu. Pokud chcete zachovat soukromí a důvěrnost svých osobních údajů a aktivit a cítit se více sebevědomí a svobodní online, můžete zvážit použití některé z těchto aplikací pro ochranu soukromí.

22. 3. 2023

Zkratky ve VS code, které by každý měl znát

Zkratky ve VS code, které by každý měl znát

22. 3. 2023

Eslint config

ESLint je velmi užitečný nástroj pro zajištění konzistentnosti a kvality kódu v rámci týmu nebo projektu. Pomáhá vývojářům identifikovat a opravit problémy s kódem ještě předtím, než se dostanou do produkčního prostředí.

25. 1. 2023

Linux je (téměř) připraven

Operační systém o kterém všichni slyšeli, ale nikdo jej nechtěl používat, je konečně (téměř) skvělou alternativou k Windowsu.

9. 9. 2022

Průzkum - Adopce Bitcoinu

Jak velká část české krypto komunity se považuje na Bitcoin maximalisty? Byl Bitcoin technologicky překonán? A je většina kryptoměn odsouzena k neúspěchu? Na tyto otázky odpovídali lidé v průzkumu mapujícím postoje české kryptokomunity k současným otázkám hýbajícím krypto světem.

10. 10. 2021

Návod - Jak potopit projekt

I obrovské firmy, jejichž zaměstnanci mají hromadu zkušeností, jsou schopny pokazit drahé a velké projekty. Skoro jako by postupovaly podle nějakého návodu.

8. 8. 2021

Boomer development.

Bůmři. Ať na ně máte názor jakýkoliv, jsou to jen oni, u nichž se můžete setkat s výrokem “Já to tak dělám celý život, musí to být správně!”

4. 5. 2021

Osvědčené postupy při tvorbě velkých aplikací.

Jaké technologie a zvyky implementovat do vývoje aplikací, aby se po pár měsících nerozpadly jako domeček z karet?

25. 1. 2020

Vtípky a žertíky z fóra 4chan

Internet se občas opravdu umí utrhnout ze řetězu.

22. 4. 2017

Virtuální peníze, skutečná hodnota

Bitcoin v prosinci pokořil hranici 20 000 dolarů, a tak se jistě mnoho lidí ptá jak je to možné, vždyť je virtuální! Jak může mít hodnotu něco, na co si nemůžu sáhnout? Není to náhodou podvod?

22. 3. 2017

Proč ten shon kolem Bitcoinu?

Proč ten shon kolem Bitcoinu? Proč ten výstřel hodnoty do oblak? Vždyť digitální bankovnictví dnes už máme a funguje v celku dobře, tak co dobrého by nám mohla přinést nějaká digitální měna?

22. 3. 2017

Proč záleží na soukromí

Pokud Vás nezajímá vaše právo na soukromí, protože si myslíte, že nemáte co skrývat, je to jako by jste tvrdili že Vás nezajímá Vaše právo na svobodu slova, protože nemáte co říct.