Zpět

Vtípky a žertíky z fóra 4chan

Upozornění: Binaro.cz nijak nepodporuje ani neschvaluje jakoukoliv politickou aktivitu nebo osobu, která je zmíněna v tomto článku.

 • Nechvalně známé internetové forum 4chan bylo za více než dekádu své existence zapojeno do velkého množství ruzných žertíků a fórků, které měly někoho naštvat, sloužit jako zdroj zábavy svým tvůrcům, nebo ukázat, že něco o čem si všichni myslí že není možné, možné je. Ať tak jako tak, vtípky, které 4chan provedl ukazují, jakou ohromnou moc má internet. Zde předkládáme jen některé z nich.

Kim Jong Un vyhrál titul "osoba roku" časopisu The Time.

 • V roce 2012 měl Americký casopis Time vyhlašovat titul osoby roku a jako vždy bylo možné hlasovat v internetové anketě. To nenechalo 4chan chladným a jeho uživatelé se rozhodli volbu napadnout.

 • V následujících dnech bylo vytvořeno několik příspěvků přímo na fóru, které uživatelé podněcovali k masovému hlasování pro Kim Jong Una. Objevily se speciální programy, které byly navrženy tak, aby jimi bylo možné hlasovat mnohonásobně. Během měsíce Kim vedl s více než třemi miliony hlasů.

Voděodolné iPhony

 • Po vydání nového operačního systému pro telefony Apple v roce 2013 se skupina vtipálku z 4chanu rozhodla nastartovat falešnou kampaň vytvořením série reklam, které tvrdily, že poslední aktualizace softwaru známého telefonu jej učiní voděodolným.

 • Někdo taky vytvoril falešný snímek obrazovky, na kterém ředitel Applu propagoval voděodolnost, aby se nechali lidé z internetu snadneji napálit. Sociální sítě byly brzo naplněny hromadou frustrovaných uživatelů se zničenými iPhony.

Mountain Dew a tvrdý trolling

 • Americká limonáda Mountain Dew uspořádala anketu ohledně pojmenování její nejnovější limonády. Uživatelé 4chanu se o souteži brzy dozvěděli a skrz koordinovaný ůtok s pomocí několika speciálně napsaných programů zaplavili anketu jmény jako "Hitler neudělal nic špatného," která se nakonec dostala na první příčky.

 • Mountain Dew posléze přiznali na svém Twitter ůčtu, že je internet porazil a ihned poté kampaň zrušili.

Taylor Swift a koncert na střední škole

 • V roce 2012 se americká zpěvačka Taylor Swift a její management rozhodli vytvořit online kampaň, jejíž ůčel bylo uspořádat vystoupení zpěvačky na kterékoliv střední škole v Americe. Bylo třeba dát "to se mi líbí" na facebookovou stránku zpěvačky a pak hlasovat v anketě pro některou střední školu. Jakoukoliv školu, která dopadne jako první, měla slavná zpěvačka navštívit.

 • Uživatelé 4chanu se samozřejmě rozhodli kampaň napadnout. V obrovském množství začali dávat hlasy pro školu Horáce Manna pro neslyšící, která nakonec v anketě zvítězila.

 • Taylor a její tým se rozhodli na škole nehrát a místo toho darovali spolu s dalšími čtyřmi charitami deset tisíc dolarů na její podporu. Fanouškům vzkázali, že škola byla diskvalifikována, jelikož vyhrála neobvyklými metodami.

Vlajka zkázy

 • Po zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA se vynořilo nespočet protestních akcí. Jedna z nich zahrnovala umístění kamery před muzeum umění ve Washingtonu, kterou zde umístil herec Shia Labeouf, kde měli odpůrci Donalda Trumpa pokřikovat heslo "On nás nerozdělí."

 • Jakmile se o tom dozvěděli lidé z 4chanu, začalo před kamerou hotové peklo plné žertíků a fórku, které známý herec nevydržel a brzy někoho napadnul, což vedlo k jeho zatčení. Muzeum, kde se projekt odehrával kameru odstranilo a projekt ukončilo.

 • Nedlouho na to se Shia rozhodl nahradit neůspěšný projekt novým. Kameru umístil na neznámé místo, kde smeřovala na stožár s vlajkou, na kterém bylo napsáno "On nás nerozdělí." Na záběru šlo vidět pouze stožár, vlajku a oblohu. Bylo v plánu nechat zde kameru do konce Trumpova prezidentství.

 • A tady začiná legrace. Trollové z 4chanu začali analyzovat stopy letadel, které se na obloze za vlajkou objevily a porovnávat je s výpisem leteckých tras na internetu. Sledovali dokonce polohu hvězd. Mezitím se Shia objevil na sociální síti v městečku Greenville a po porovnání západu slunce a lokálních zprávách o počasí měli lidé z 4chanu jasno. Do města vyslali muže s autem, který jezdil po zdejších silnicích a troubil, aby mohli podle zvuku z přímého přenosu poznat, kde se vlajka nachází.

 • Během 24 hodin ji našli, sundali a místo ní pověsili kšiltovku Donalda Trumpa. Vlajka nyní odpočívá v domě nejslavnejšího uživatele z 4chanu. A nám ostatním nezbývá než se mít před temnými silami internetu na pozoru.

 • zdroj: http://knowyourmeme.com/memes/he-will-not-divide-us